مقالات

فوت سازنده قرارداد مشارکت در ساخت

منظور از قرارداد مشارکت در ساخت چیست؟ یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی که امروزه در ساختمان سازی با آن مواجه می...
Read More
مقالات

تخلیه ملک تجاری|نمونه دادخواست و رای تخلیه

وقتی کسی به عنوان مالک، مال یا ملک خود را (مال منقول و غیر منقول) در اختیار دیگری جهت بهره برداری و استفاده از منافع آن قرار میدهد به دلیل اینکه شروع تصرف با اذن و اجازه مالک بوده است دعوا و شکایت مناسبی که باید طرح شود، دعوای تخلیه ید نامیده میشود در صورت عدم وجود اجازه و اذن مالک حسب مورد دعوای مناسب میتواند خلع ید یا رفع تصرف عدوانی باشد.جهت انتخاب راه درست و تشخیص وجود ارکان دعوای تخلیه و انتخاب راه مناسب در خصوص جلوگیری از ادامه تصرف متصرف ملک و جهت کسب اطلاعات حقوقی و مشورت با وکیل متخصص تخلیه و وکیل با تجربه ملک (دعاوی ملکی) و وکیل سرقفلی با دفتر وکالت ما در تماس و ارتباط باشید.
Read More
مقالات

چطور مشاور املاک معتبر انتخاب کنیم؟|معیار های مشاور املاک معتبر|ملکبانان-فرشته محمدحسینی

روختن یا خریدن خانه و ملک یکی از بزرگ‌ترین نقل و انتقالات مالی است که هر کس ممکن است در عمرش انجام دهد. این فرآیند کمی دشوار و البته مهم است، بنابراین انتخاب مشاور املاک معتبر برای ساده کردن این فرآیند اهمیت زیادی دارد. بسیاری برای انتخاب مشاور املاک معتبر از دوستان و خانواده توصیه می‌گیرند و خود به آژانس املاک و بنگاه معاملات ملکی سر نمی‌زنند. این کار ایده‌ی بدی نیست اما بهتر است خودتان هم سری به آژانس املاک و بنگاه معاملات ملکی بزنید و از نزدیک با شغل مشاور املاک آشنا شوید. همچنین برای انتخاب مشاور املاک معتبر باید وظایف مشاور املاک را بدانید. در ادامه متن توصیه‌هایی برای انتخاب مشاور املاک معتبر کرده‌ایم. با ما همراه باشید
Read More
مقالات

نحوه تشخیص ملک اوقافی|نکته طلایی در تشخیص ملک وقفی|ملکبانان-فرشته محمدحسینی

قطعا تشخیص ملک اوقافی از ملک شخصی، هم برای افرادی که قصد خرید ملک اوقافی را دارند، هم برای افرادی که قصد خرید ملک شخصی دارند ضروری است.

در صورتی که سند ملک اوقافی را بشناسید و تفاوت‌های آن با سند ملک شخصی را بدانید، به راحتی می‌توانید ملک وقفی را از ملک شخصی تشخیص دهید.

در این مقاله با توضیح ویژگی‌های سند ملک اوقافی و بیان تفاوت‌های آن با سند املاک شخصی به شما کمک می‌کند تا به راحتی و بدون نگرانی موفق به تشخیص ملک اوقافی از ملک شخصی شوید.

Read More
مقالات

عقد تشریفاتی چیست و چه تفاوتی با عقد رضایی دارد؟

تعریف عقد رضایی و عقد تشریفاتی و عقد عینی و تفاوت آنها​، در قانون مدنی آمده است. عقد رضایی، عقدی بوده که صرف...
Read More
مقالات

مجازات عدم ثبت چک در سامانه صیاد|ملکبانان-فرشته محمدحسینی

اما یکی از نوآوری هایی که در قانون سال ۱۳۹۷ و اصلاحات بعدی آن در سال ۱۴۰۰ در خصوص چک ها تعیین شده است، ثبت چک در سامانه صیاد است که در مقالان قبل در خصوص آن به طور کامل توضیح دادیم. اما سوالی که در این مقاله قصد پاسخگویی به آن را داریم این است که مجازات عدم ثبت چک در سامانه صیاد چیست؟

Read More
مقالات

اجاره املاک تجاری|قوانین و نکات عقد قرارداد اجاره املاک تجاری|ملکبانان-فرشته محمدحسینی

موضوع عقد اجاره و سرقفلی اماکن تجاری یکی از رایج ترین اموری است که در قوانین و نظام حقوقی کشورمان جایگاه ویژه ای داشته و دارد و درحال‌حاضر نیز بدلیل بروز اختلافات و تنازعات در روابط مالکین و مستاجرین بخش بزرگی از پرونده‌های حقوقی مطرح در مراجع قضائی را شامل می‌شود.

Read More
دسته‌بندی نشده

صفر تا صد املاک مشاعی|ملکبانان-فرشته محمدحسینی

قوانین مربوط به املاک مشاع، فروش ملک مشاع تقسیم ملک مشاع، افراز ملک مشاع ، دعاوی مربوط به ملک مشاعی و تمام آنچه که مالکان ملک مشاع باید بدانند در این نوشتار مورد بررسی قرار می گیرد.قوانین مربوط به املاک مشاع، فروش ملک مشاع تقسیم ملک مشاع، افراز ملک مشاع، دعاوی مربوط به ملک مشاعی و تمام آنچه که مالکان ملک مشاع باید بدانند در این نوشتار مورد بررسی قرار می گیرد.
Read More
مقالات

دعوای ابطال سند رهنی چیست|نحوه ابطال سند رهنی|ملکبانان-فرشته محمدحسینی

ابطال سند رهنی یکی از موضوعات مهم در دعاوی ملکی محسوب می گردد. از آنجا که یکی از مصادیق سند رسمی و مراحل انتقال سند ملک، تنظیم آن در دفاتر اسناد رسمی است لذا چون سند رهنی در دفتر اسناد رسمی تنظیم می گردد، از این رو می توان سند رهنی را سند رسمی دانست. زیرا توسط اشخاص صلاحیت دار یعنی متصدی دفترخانه اسناد رسمی تنظیم می شود. ممکن است به هر دلیل فرایند قانونی برای در رهن بردن یک ملک انجام نشود. در این صورت ابطال سند رهنی موضوعیت پیدا می کند.
Read More
مقالات

نحوه ابطال سند در بزه انتقال مال غیر|ملکبانان-فرشته محمدحسینی

دادگاه در خصوص تعیین تکلیف اموال ناشی از جرم فقط در محدوده ماده 215 ق.م.ا و یا ماده 148 ق.آ.د.ک می تواند یکی از اقدامات استرداد، ضبط یا معدوم کردن را انجام بدهد و موضوع ابطال سند از شمول این مواد خارج است و لذا بدون دادخواست امکان اقدام در این مورد وجود ندارد نظریه مشورتی شماره 2890/7 – 78/8/13 مبنی بر «صدور حکم به ابطال سند رسمی از ناحیه دادگاهی که به امر کیفری رسیدگی می نماید بدون اینکه طرح دعوی حقوقی علیه کسی که مال غیر منقول مذکور به نام او به ثبت رسیده و دولت و قانون براساس ماده 22 قانون ثبت وی را مالک می شناسد فاقد وجاهت قانونی است» مؤید نظریه اکثریت می باشد
Read More
مقالات

الزام شهرداری به صدور پروانه ساخت|ملکبانان-فرشته محمدحسینی

انجام هرگونه عملیات ساختمانی، اعم از احداث یا غیر از آن، در خصوص املاک واقع در محدوده شهری، مستلزم صدور...
Read More
1 2 3