اولین قدم برای طرح دعوا اعم از دعوی حقوقی و کیفری دریافت فرم و نحوه نوشتن فرم یا برگه مخصوص آن و تنظیم و نوشتن آن است . برگه ای که برای آغاز و ثبت دعوی کیفری که در مراجع کیفری و دادسراها کاربرد دارد شکایت نامه یا شکوائیه است . شکواییه فرم مخصوصی است که در آن مشخصات شاکی ، مشخصات مشتکی عنه و موضوع دعوا نوشته می شود . تنظیم شکایت نامه بسیار راحت تر از تنظیم دادخواست در دعوی حقوقی است و اغلب افراد می توانند موضوع و شرح دعوا را خودشان به زبان خودشان بنویسند البته که به راهنمایی وکلا حقوقی و قانونی تر تنظیم می گردد . در این مقاله به بررسی نمونه شکوائیه و نحوه تنظیم شکواییه می پردازیم . 

نمونه شکوائیه :

نحوه نوشتن و نگارش شکایت نامه

نحوه نوشتن و نگارش شکایت نامه که در تصویر فوق مشاهده می نماید ، به شرح زیر می باشد : 

شاکی : در این قسمت نام و نام خانوادگی و نام پدر و شغل و نشانی فرد شاکی نوشته می شود . 

مشتکی عنه : مشتکی عنه فردی است که از آن شکایت می شود ، مشخصات وی تا جای که در دسترس است باید تکمیل شود .

وکیل : در صورتی که شاکی دارای وکیل است در این کادر مشخصات وی درج می گردد . 

موضوع : منظور از موضوع ، عنوان طرح دعواست به عنوان مثال : توهین یا ضرب و جرح عمدی . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اطلاع از شکایت کلیک کنید .

دلایل و ضمائم : دراین بخش دلایل و مدارکی که بر مبنای آن دعوا طرح شده نوشته می شود . به عنوان مثال : شاهد یا گواهی پزشکی قانونی

زمان و نشانی محل وقوع جرم : باید تاریخ و محل جرم درج شود .

دریافت وکیل

قبل از هر اقدامی درمورد معاملات ملکی با وکیل متخصص در امور املاک مشورت کنید.گروه وکلای ملکبانان با دارا بودن کادر متخصص و متبحر خود آماده همکاری و قبول وکالت در کلیه دعاوی ملکی هستند.ملکبانان یک مرکز تخصصی حقوق در حوزه املاک و مستغلات می باشد.در ملکبانان از گستره وسیع مباحث حقوقی، فقط بر روی مباحث حقوقی حوزه املاک و مستغلات متمرکز هستیم و به صورت تخصصی خدمات خود را ارائه می دهیم.
برای دریافت مشاوره با شماره های 09128719258 و 09150806049 با ما در ارتباط باشید.